21.kolo CHS: Wigan FC

Úterý, 13 Prosinec 2016 20:55 Milan Ferrari Merhaut 10 Comments
Tisk

WiganWigan FC (23.místo, 18 bodů) - Newcastle United (1.místo, 43 bodů)

Středa, 14.prosince 2016, 20:45, DW Stadium, Championship

Rozhodčí: Simon Hooper, pískal náš první zápas letošní sezony na Fulhamu a domácí utkání proti Brentfordu. Hooper letos odpískal 19 zápasů, v nichž udělil 69 žlutých karet a jednu červenou.

 

Wigan si několik ročníků užíval v Premier League, ale tak jak to většinou bývá u malých klubů. Vedení klubu nápor náročnosti fyzické, ale hlavně finanční nevydrželo a Wigan sestoupil. Že byly na vině především finance ukázaly následující dvě sezony, z nichž ta první ještě znamenala umístění na příčkách pro play-off, ale následující ročník už Wigan díky oslabenému kádru ztrácel a poroučel o další patro níže, do League One.

V kádru Wiganu nejsou hvězdní hráči krom dvouch, v brance Adam Bogdan, jenž to zkoušel ještě v prvoligovém Boltonu a teď patří Liverpoolu a v obraně Stephen Warnock, který zažil nejlepší roky v Blackburnu a Aston Ville v letech 2007 až 2011, ale na druhou ligu jeho léta ještě stačí. Zbytek mužstva je spíše podprůměrný.

Špatné výsledky donutili vedení klub propustit trenéra Gary Caldwella, jehož 2.listopadu nahradil Warren Joyce. Ani on však zatím nenašel recept na oživení kádru a úniku ze sestupových pozic. Wigan je nejhůře střílejícím mužstvem druhé ligy.

David Pruton (Sky Sports) prediction: "Newcastle lítá, zatímco pro Wigan jsou věci stále těžší. Neskórovali poslední čtyři domácí zápasy. To by mohlo být proti rozjetému Newcastle pátý zápas bez gólu. Ten už získal venku 22 bodů, což je společně se Scunthorpe nejvíce napříč soutěžemi a inkasoval jen pěkrát. Newcastle vyhraje 3:0."

Aktuální forma - prohra 0:1 Aston Villa, prohra 0:1 Derby, výhra 2:1 Huddersfield, remíza 0:0 Barnsley, prohra 0:3 Reading, výhra 1:0 Cardiff - 2-1-3


Newcastle United se vrátil do pohody snadným vítězstvím nad Birminghamem. Mužstvo hodilo za hlavu špatný minulý týden a předvedlo koncert, díky kterému opět kraluje druhé lize. Ve středu večer čeká další zkouška, sestupem ohrožený Wigan.

Manažer Rafa na tiskovce: "Pokud bude Dwight skórovat v každém zápase, budu šťastný. Wigan je ve spodní části tabulky, hrají útočný fotbal. Doufám, že najdeme nějaké mezery. V květnu chci být v tabulce nejvýš. Nechceme vyhrát tituly na vánoce, raději bych chtěl na vrcholu, protože to znamená, že věci děláme správně. Snažíme se vyhrávat zápasy doma i venku. Wigan je na dně a musí vyhrát. Zaútočí a doufejme, že najdeme prostor na naši hru. Věděli jsme, že děláme dobře, ale byla tam trochu úleva, když jsme porazili Birmingham. Jsem spokojen s reakcí týmu. Mým hlavním zájmem je zůstat soustředěný a nedělat chyby. Pokud se toho budeme držet budeme střílet góly a vyhrávat zápasy."

Na středeční zápas bylo ToonArmy prodáno kolem 4.500 lístků.

Za oba kluby nastoupili: Mohamed Diame, Charles N´Zogbia, Ryan Taylor, Titus Bramble, Haris Vučkič, Antoine Sibierski, Garry Caldwell, James Perch

Aktuální forma - výhra 4:0 Birmingham, prohra 1:2 Nottingham, prohra 1:2 Hull v LC, prohra 0:1 Blackburn, výhra 2:0 Leeds, výhra 2:1 Cardiff - 3-0-3


Zranění

Wigan ma mezi zraněnými Reece Burka, nejistý start je u Luka Garbutta a není jisté zda nastoupí útočník Will Grigg, zatím nejlepší střelec týmu se šesti góly. Na druhou stranu se už dva měsíce netrefil.

Newcastle má do konce sezony vyřazeného Aaronse (přetržený přední vaz) a minimálně do konce ledna Gameze se zlomenou klíční kostí. Mimo hru je zatím i Colback, naopak Perez se již vyléčil.


Historie

Velmi vyrovnaná historie dvou rozdílných klubů. Velikán, a nemyslím to nijak přehnaně, my prostě mezi top kluby patříme, když máme odpovídající vedení, a klubíček, jenž se většinu času pohybuje ve spodních patrech, do první ligy se podíval až na přelomu prvního desetiletí 21.století. Na půdě Wiganu dokázal Newcastle vyhrát jedinkrát ze sedmi ligových pokusů, přičemž 4x nedokázal vstřelit ani gól. Trávník DW Stadium je pro nás prostě zakletý. Wigan na severu Anglie uhrál v 7 zápasech pouze dvě remízy. Stejně vyrovnaná bilance je i v pohárových utkáních, 1-1-1.


domácí - remíza - hosté
League              6    2    6
FA Cup               0    1    1
League Cup        1   0     0
Total                 7   3     7

2012/2013
PREMIER LEAGUE Wigan 2 - 1 Newcastle
PREMIER LEAGUE Newcastle 3 - 0 Wigan
2011/2012
PREMIER LEAGUE Wigan 4 - 0 Newcastle
PREMIER LEAGUE Newcastle 1 - 0 Wigan
2010/2011
PREMIER LEAGUE Wigan 0 - 1 Newcastle
PREMIER LEAGUE Newcastle 2 - 2 Wigan
2008/2009
PREMIER LEAGUE Wigan 2 - 1 Newcastle
PREMIER LEAGUE Newcastle 2 - 2 Wigan
2007/2008
PREMIER LEAGUE Wigan 1 - 0 Newcastle
PREMIER LEAGUE Newcastle 1 - 0 Wigan
2006/2007
PREMIERSHIP Wigan 1 - 0 Newcastle
PREMIERSHIP Newcastle 2 - 1 Wigan
2005/2006
PREMIERSHIP Newcastle 3 - 1 Wigan
CARLING CUP Wigan 1 - 0 Newcastle
PREMIERSHIP Wigan 1 - 0 Newcastle
1953/1954
ENGLISH FA CUP Wigan 2 - 3 Newcastle
ENGLISH FA CUP Newcastle 2 - 2 Wigan


Merhaut's prediction:
"Obavy ze zápasu s Birminghamem jsou ty tam, Blues jsme smázly a dokázaly si, že nás nic nerozhodí. Penalty jsou o štěstí a proti rozhodčímu se hrát nedá. Nesmíme ovšem podlehnout euforii, to že jsme vypráskali Birmingham ještě neznamená jistotu další vítězné série. Stále musíme být ve střehu a tvrdě makat, aby další body naskakovaly. Ve středu nás čeká soupeř na jehož hřišti prostě vyhrávat neumíme. Nevím proč, viděl jsem všechny naše zápasy s Wiganem a dodnes porážky u nich nechápu. Možná za to může trávník, Wigan jej spoluvlastní s ragbyovým týmem a fotbalový zápas následoval skoro vždy těsně po ragby. To nebyl připravený trávník na fotbal, ale oraniště a na něm hrát kombinačně nejde. Na DW Stadium jsme neprorávaly jen my, ale i týmy u kterých se to už vůbec nečekalo. Ve středu ovšem věřím, že to zlomíme, máme v kádru víc Angličanů a bojovníků než předchozí léta a tentokrát dokážeme vyhrát - 2:0 (1:0)."


Bůh ochraňuj královnu a Newcastle.